szombat, 06 augusztus 2016 17:09

Szociális Ösztöndíj

Minden államilag támogatott, nappali tagozatos, aktív félévre bejelentkezett hallgatónak lehetősége nyílik a Rendszeres Szociális Támogatás igénybevételére.

A támogatás egy félévre biztosított havonta folyósított utalás. Ezt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatói számára készült E-szoctám rendszer segítségével lehet megpályázni, melyet itt értek el: szoctam.ppke.hu

Szociális támogatásra jogosult az a hallgató is, aki tanulmányait államilag támogatott képzési formában kezdte meg, az adott szakon, szakképzésben megkezdett féléveinek száma alapján jogosult lenne államilag támogatott képzésben való részvételre. (Bár ez a gólyákat nem érinti). A pályázatokat mindig az adott szemeszter első tanítási hetében lehet leadni a Bizottság tagjainak az erre kijelölt helyeken. A 2016/2017-es őszi félévben a Rendszeres Szociális Támogatás megpályázásának időszaka: 2016. szeptember 12-16. Esetleges hiánypótlásra a második tanítási hét végéig van lehetőség.

Szintén a második héten történik az önellátó hallgatók személyes elbeszélgetése. Ennek időpontjáról az érintett hallgatókat e-mailben értesítjük. Minden elsőéves hallgató igénybe veheti az Alaptámogatást is. Ennek leadási időpontja ugyan az, mint a Rendszeres Szociális Támogatásé. A fent említett két pályázatban minden szociális helyzetre vonatkozó információt hivatalos dokumentummal kell igazolni. A leadás feltételeiről a Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzatban olvashattok

Last modified on vasárnap, 14 augusztus 2016 14:19
More in this category: Tanulmányi ösztöndíj »