Mészáros Dávid vagyok, Politikatudomány mesterszakos hallgató. 2012 szeptembere óta járok a Pázmányra, az alapszakos képzésem alatt olyan számos lehetőséget biztosított az egyetemünk, melynek köszönhetően tanulmányaimat itt folytattam. A Nemzetközi és Politikatudományi Intézet demonstrátoraként hamar tapasztalatot szereztem a hallgatók tanulmányi ügyintézésében és a képzési előremeneteli lehetőségek feltérképezésében. A közösségi élet jelentősen meghatározza ezen éveinket, ezért úgy gondolom érdemes minél szélesebb körben kipróbálnunk, hogy mire vagyunk képesek. Már két éve, hogy intézeti hallgatókkal megalapítottuk a Pázmány Ostrakon öntevékeny kört, ahol szakmai és tudományos munkákban próbálunk színvonalas előadásokat és közösségi eseményeket szervezni nem csak a karon érdeklődők számára.

Ezen tevékenységeim mellett szeretnék szélesebb keretek között – kari szinten – segítséget nyújtani a hallgatói tanulmányi problémák megoldásában. Kiemelkedően fontosnak tartom, hogy ne csak kari keretek között legyen esélyük a hallgatóknak az igazi Pázmányos élet megtapasztalásában, hanem összegyetemi szinten is tudjanak új dolgokat megélni és színvonalas lehetőségeket kihasználni.

A kari Hallgatói Önkormányzat munkájában mint a Tanulmányi Bizottság referenseként veszek részt.

2016 júniusa óta az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöki feladatait is ellátom.