csütörtök, 13 április 2017 18:18

Pázmány Nyári Egyetem

Angol nyelvű előadási lehetőség Nyári Egyetemünkön!

A Nemzetközi Iroda pályázatot hirdet a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatóinak a 2017. augusztus 7. és 2017. szeptember 1. között szervezett Nyári Egyetem előadásainak angol nyelvű megtartására az alábbi témákban:

Introduction to Hungarian Geography (2*45 perc)
- Az előadás célja Magyarország földrajzi elhelyezkedésének bemutatása, akár földrajzi, akár történelmi aspektusban.

Hungary, and Hungarians' view of the world (45 perc)
- Az előadás célja a magyar fiatalok szemüvegén keresztül bemutatni a "világot": perspektívák, gondolatok kurrens témákban.

Introduction of PPCU: history, tradition and heritage (45 perc)
- Egyetemünk bemutatása

Introduction of Budapest, Piliscsaba & Esztergom (45 perc)
- Budapest, Piliscsaba, Esztergom bemutatása, különös tekintettel campusainkra, épületeinkre.

Famous Hungarians aka We Are Everywhere (2*45 perc)
- Az előadás célja az ismert, de inkább kevésbé ismert magyar feltalálókat, hírességeket bemutatni.

Low Culture in Hungary - cuisine, gastronomy, bars, clubs etc. (2*45 perc)
- Az előadás célja a 21. században trendivé váló budapesti szubkultúrák, közösségi helyek bemutatása (street food, romkocsmák stb.)

A témák mellett található leírás a fő irányvonalakat jelölik, ettől el lehet térni. Hallgatóink felkérésével célunk, hogy fiatalos, a velük azonos korosztályt megszólító könnyed, de tartalmas előadást tartsanak. Az előadásokat egyedül, vagy többen is tarthatnak; utóbbi esetben külön indoklást is kérünk, hogy miért szükséges több előadó bevonása. Egy hallgató több előadásra is beadhatja pályázatát.

Díjazás: br. 12.000 Ft/45 perc.
Az angol nyelvű pályázati anyagot (előadás szövege, vagy vázlata, valamint a prezentáció) 2017. május 31-ig várjuk az alábbi elérhetőségre:

Last modified on szerda, 19 április 2017 14:56
Login to post comments